Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

400 metrów sieci trakcyjnej zginęło w nocy na trasie Nidzica-Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z tego powodu na odcinku Olsztyn-Działdowo występują poważne utrudnienia w ruchu. Wprowadzono m.in. komunikację zastępczą, naprawa może potrwać kilka godzin – informuje TVP Info.

Do kradzieży doszło w nocy z wtorku na środę na wysokości miejscowości Waplewo (woj. warmińsko-mazurskie). – Na trasie Nidzica-Olsztynek skradziono 400 metrów sieci trakcyjnej – poinformowała TVP Info Jolanta Pych, rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie.

Na trasie pomiędzy Olsztynkiem a Nidzicą wprowadzono komunikację zastępczą. Pasażerów wożą dwa busy i autokary zamówione przez spółkę kolejową. Z kolei pociągi dalekobieżne kursują przez Iławę. O zmianach podróżni są informowani na bieżąco.Naprawa potrwa co najmniej kilka godzin. Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych poinformował na antenie TVP Info, że na miejsce natychmiast został skierowany pociąg do naprawy sieci i w tej chwili pracują ekipy techniczne, które usuwają skutki kradzieży.

O sprawie kradzieży trakcji została powiadomiona także policja i Służba Ochrony Kolei.

Źródło: TVP Info